Son Eklenen Makaleler

Doz diyeti ile kolayca zayıflayin

29 Nis 2010 , Posted by Mehmet Ak at 01:55

OTA'nın uzman doktor ve diyetisyenleri tarafından geliştirilen DOZ DİYET SİSTEMİ, zayıflamayı oldukça kolay ve zevkli bir hale getirirken aynı zamanda sağlıklı ve fit bir vücudun da anahtarını sunuyor.  


Sağlık, güzellik ve estetiğin adresi OTA Güzellik Merkezi; son zamanların büyük problemi düzensiz ve sağlıksız beslenmeyle ilgili alternatif çözümler sunuyor. OTA'nın uzman doktor ve diyetisyenleri tarafından geliştirilen DOZ DİYET SİSTEMİ, zayıflamayı oldukça kolay ve zevkli bir hale getirirken aynı zamanda sağlıklı ve fit bir vücudun da anahtarını sunuyor.

Güzellik ve sağlığın bir bütün olarak ele alınması düşüncesinden hareketle herhangi bir incelme programına girmeden önce vücudunuzun kas, yağ oranını, ihtiyaçlarını ve beslenme sistemini tanıyıp düzene sokmanız gerekiyor.OTA Güzellik Merkezi kişiye özel hazırladığı Doz Diyet Sistemi ile diyet yapmayı ve sağlıklı beslenmeyi zevkli hale getiriyor.

Uzman doktor ve diyetisyenleri tarafından geliştirilen Doz Diyet Sistemi; sizi karmaşık kalori hesaplarından kurtararak sadece günlük almanız gereken doz miktarına göre beslenmenizi, sağlıkla ve keyifle kilo vermenizi sağlıyor. 

Diyet yapmak isteyen kişilerin, vücut analizi, sağlık kontrolü ve doktor muayenesi sonuçlarına göre, günlük alması gereken Doz miktarı belirleniyor. Pişmiş ya da pişirilmemiş hemen her türlü yiyeceğin protein, yağ ve karbonhidrat miktarlarına göre Doz değerlerinin belirtildiği kitapçık kişiye teslim ediliyor. Böylece kişi gün içinde tükettiği tüm yiyeceklerin Doz Değerleri'ni bilip, diyetisyenlerce kendine belirlenen DOZ limitini aşmayacak şekilde ve özgürce diyetine devam edebiliyor. Diyetine sadık kaldıkça kilo vermesi kolaylaşıyor, kilo verdikçe de motivasyonu yükseliyor ve kendini daha mutlu hissediyor.

DOZ DİYET SİSTEMİ'ne örnek;

Gerekli ölçümler sonrasında günlük 25 DOZ besin tüketmesi gerektiğine karar verilen kişinin alternatif menüleri:

Kahvaltı 
1 ince dilim ekmek, 1 ince dilim peynir, 1 domates + salatalık, şekersiz çay: 3,5 DOZ

Ara Öğün
1 adet Cornetto dondurma: 3 DOZ

Öğle yemeği 
1 adet hamburger, 1 su bardağı ayran, yeşil salata: 8 DOZ

Ara öğün
1 tatlı kaşığı zeytin ezmesi, 1 dilim ekmek: 2,5 DOZ

Akşam yemeği
1 porsiyon sebze yemeği, 1 çay bardağı yoğurt, yeşil salata: 5 DOZ

Ara öğün
1 çay bardağı süt, 2 kaşık müsli: 3 DOZ

Siz de '1 kibrit kutusu peynir, 3 siyah zeytin, bir parça ızgara tavuk göğsü' gibi yemek özleminizi artıracak klasik diyetlere tekrar tekrar başlamaktan bıktıysanız Doz Diyet Sistemi ile tanışın. OTA Güzellik Merkezi diyetisyenlerinin size özel hazırlayacağı 'doz diyet programları'nıhayat felsefeniz haline getirirseniz, kilo vermenin de almanın da korumanın da keyifli ve sürdürülebilir olduğunu fark edeceksiniz.

Currently have 0 yorum:

Leave a Reply

Yorum Gönder